Robin Duteweerd, voorzitter Stichting Zaadbalkanker

Voorwoord

Thema-editie Seksualiteit & Vruchtbaarheid

“Seksualiteit hoort bij het leven. Het bepaalt mede de kwaliteit van leven. Het is raar wanneer dit onderwerp vermeden wordt in het contact tussen patiënt en zorgverlener.”

Dit vertelt Stefan Kuiper naar aanleiding van zijn onderzoek naar de impact van zaadbalkanker op het seksleven van (ex-)patiënten. Tot nu toe blijft seks vaak onbesproken tussen patiënten en behandelaars. Stefan wil hier verandering in brengen. In deze editie licht hij zeven thema’s rond seksualiteit toe die uit zijn interviews met patiënten bleken.

“Uiteindelijk gaat het niet alleen over seks. De inzichten gaan ook over vruchtbaarheid, zelfacceptatie en herontdekken van je lichaam.”

Als je zaadbalkanker krijgt, moet je direct nadenken over je kinderwens. Je krijgt de optie om zaadcellen in te vriezen. De behandelingen tegen deze ziekte beïnvloeden namelijk je vruchtbaarheid. Dankzij moderne technologieën zijn er gelukkig verschillende mogelijkheden om een kinderwens te vervullen. We zetten ze voor je op een rijtje.

Ook vertellen ex-patiënten Mark en Joost over hun ervaringen met seks na zaadbalkanker. Hopelijk helpen deze openhartige verhalen je om ook weer het plezier tussen de lakens terug te vinden.

Deze onderwerpen én meer vind je in deze dubbeldikke thema-editie over seksualiteit en vruchtbaarheid. We wensen je veel leesplezier!

Vriendelijke groet,

Robin Duteweerd Voorzitter Stichting Zaadbalkanker

PS: Wil je jouw verhaal ook delen met medepatiënten? Stuur een mail naar info@zaadbalkanker.nl, dan nodigen we je uit voor een interview.

Help ons de bekendheid van zaadbalkanker te vergroten. Steun ons en word donateur!

Bekijk alle edities van Zaadbalkanker Online

Donateur worden? Meld je hier aan!